Hurma Neye İyi Gelir?

Ülkemizde genellikle ramazan aylarında tüketilen hurma neye iyi gelir hiç düşündünüz mü? Bu mucizevi yiyeceğin faydalarını biliyormusunuz? Vücüda birçok faydası bulunan hurmayı sadece ramazanda değil herzaman yemeliyiz. İşte hurmanın insan vücüduna faydaları ;

1- Baş kısmı : Hurmaların vücudumuzda baş kısmından başlamak üzere birçok organımıza faydası vardır. Baş kısmında beynimizin fosfor ihtiacını hurma karşılar. Beynimiz yorulduğu zamanlarda hurma yemek vücüdumuza iyi gelebilir. Bazı bilgili insanlar işe başlarken yanımızda bu sebepten ötürü hurma bulunmasını önerirler.
2- Sinir sistemi : Hurmaların içinde bulundurduğu dinlendirici özellikten dolayı sinir sistemimize iyi gelmektedir. Aynı zamanda hurmada bulunan B1-B2 vitaminleri de sinir sistemine iyi gelir.
3- Gözler : Hurmanın bir diğer yararı da gözlerimizedir. Hurma A vitami salgıladığından hurma yiyenlerde göz zaafiyetleri olmaz. Ama çok fazla yenirse tam tersine gözlerimize zararı olabilir.
4- Kulak : Hurma kulak uğultuları gibi rahatsızlıkları olmasını da azaltır.
5- Göğüs : Hurma görüs için en iyi ilaçtır. Nefes tıkanmasından , öksürüğe her şeye iyi gelir.
6- Kolestrol : Araplar kahve ve yağı yemelerine rağmen kolestrol rahatsızlıkları yoktur. Çünkü bunların yanında mutlaka hurma yerler.
7- Bel ağrıları : Hurma bel ağrılarına iyi gelir. Ağrıları azaltır.
Bunların dışında hurma ; Karaciğere , damarlara , böğrek ve mesaneye , kansere , basura iyi gelir.

Bu Web Sitesi YeniÇözüm E-Ticaret YeniSoft ile geliştirilmiştir.