Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Pürüzsüz bir cilt hayali hangi yaşta olunursa olunsun herkesin hayalidir. Yüz bölgesinde oluşan, siyah noktalar, sivilce, kırışıklık, lekeler kişi için kabus haline gelebilir. Günümüzde teknolojik imkanların gelişmesi bu tür sorunlara çare olabilmektedir. Ancak teknolojik destek almak herkes için kolay olmayabilir. Çünkü bu tür yöntemler oldukça maliyetlidir. Bu teknolojik olanakların yerine doğal bakım yapmak cilt sağlığı ve güzelliği için hem faydalı hemde oldukça kolay olur. Cildi temizleyen, siyah noktalardan arındıran maskelerden yardım almak kişi için hem sağlıklı hemde oldukça ekonomik maliyetlidir. Her evde her zaman bulunabilen malzemelerle siyah noktalara iyi gelen maskeler hazırlanabilir.

Siyah noktalara ne iyi gelir?

C vitamini: C vitaminin yetersiz alınması cilt ve vücut sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. C vitamininin fazla tüketimi vücutta melanin salgısını düşürür. Melanin salgısının düşmesi siyah nokta oluşma olasılığını azaltır. Portakal, limon, mandalina, çilek gibi meyveler C vitamini bakımından zengin içeriğe sahiptir. Bu meyvelerin düzenli tüketimiyle C vitamini doğal yollardan karşılanabilir.

E vitamini: Cilt sağlığı ve bakımı için oldukça önemli bir vitamindir. Direkt olarak cilde D vitamini uygulamak antioksidan etki yaratarak siyah nokta ve leke gibi cilt problemlerini en aza indirebilir. D vitamini kapsülü eczanelerden temine dilerek direkt sorunlu bölgeye sürülebilir.

Süt: Siyah nokta temizliğinde oldukça faydalı bir yöntem olan süt, cilde masaj şeklinde uygulanabilir. Süte bir parça pamuk batırılarak cilt pamukla silinir ve beş dakika bekletilerek ılık su yardımıyla yıkanır.

Aloe vera: Cilt bakımı için sıkça başvurulan doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Siyah nokta oluşumunu engeller ve oluşan noktaların kaybolmasını sağlar. Siyah noktaların bulunduğu yerlere sürülerek bekletilir. Bir süre sonra cilt ılık suyla yıkanır.

Bal ve esmer şeker: 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı esmer şeker homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde tatbik edilir. Karışım cilde hafif ovalama hareketleriyle uygulanmalıdır. Şekerin pütürlü yapısı ciltte peeling etkisi yaratır. Maske 2 hafta arayla uygulandığında mükemmel sonuçlar verir.

Limon suyu: Limon sıkılarak suyu cilde masaj hareketleriyle sürülür. 15 dakika bekletilerek , parmaklar siyah nokta üzerilerine bastırılıp, cilt yıkanır. Siyah noktalardan kurtulmak için oldukça etkili ve doğal bir yöntemdir.

Sirke: 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 şeker kaşığı bal ve 1 tane yaban turpu suyu homojen şekilde karıştırılır. Karışım cilde masaj yapılarak sürülür ve 20 dakika bekletilerek yıkanır.

Sandal ağacı: Uygun ölçülerde gül suyu, gliserin ve sandal ağacı yağı harmanlanarak krem kıvamında bir karışım elde edilir. Elde edilen krem siyah noktaların üzerine düzgün şekilde sürülür ve 20 dakika bekletilerek cilt ılık su yardımıyla yıkanır.

Bu Web Sitesi YeniÇözüm E-Ticaret YeniSoft ile geliştirilmiştir.